Zwrot podatku z Danii

Zwrot podatku z Danii – z nami to niesamowicie proste!

Coroczne rozliczenie podatku w Polsce potrafi być nie lada wyzwaniem dla podatników. Co w przypadku, gdy decydujesz się na wyjazd za granicę i pojawia się konieczność złożenia zeznania podatkowego na całkowicie nowych i często niezrozumiałych zasadach? Zdajemy sobie sprawę, że europejskie prawo podatkowe może być wyzwaniem dla osób, które zdecydowały się na emigrację zarobkową lub najzwyczajniej w świecie zdecydowały, że chciałyby rozpocząć życie od nowaw innym kraju.

Jeśli Dania wydała Ci się szczególnie atrakcyjna i wybrałeś ją jako swoje miejsce zatrudnienia, to mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość. Nie dość, że pomożemy Ci w dokonaniu rozliczenia, to dołożymy wszelkich starań, abyś uzyskał zwrot podatku z Danii.

O zwrot podatku może ubiegać się osoba która legalnie pracowała w Danii, posiada duński numer CPR, a jej pracodawca odprowadzał zaliczki na podatek. Niezależnie od tego, czy przysługuje zwrot podatku czy niedopłata rozliczenie z duńskim urzędem jest obowiązkowe. Deklarację należy składać regularnie za poprzedni rok. Można wykonywać korekty za 3 ostatnie lata.

Deklarację podatkową należy składać regularnie za poprzedni rok. Ostateczny termin na rozliczenie za poprzedni rok to 1 lipca, jednakże można wykonywać korekty za 3 ostatnie lata tylko do 1 maja bieżącego roku.

Dokumenty potrzebne do rozliczenia się to:

  • kopia ostatniego paska wypłaty – jest to dokument potwierdzający wysokość uzyskanych dochodów u danego pracodawcy
  • Arsopgorelse - wstępne roczne rozliczenie podatkowe wystawione przez SKAT ( duński urząd skarbowy ), które otrzymasz na początku marca
  • TASTSELV kod / hasło - jeżeli nie posiadasz zamówimy go dla Ciebie
  • Dodatkowe dokumenty dołączymy w zależności od ulg, o które będziesz aplikować

Czym jest NemKonto?

NemKonto to konto, które podatnik będąc w Danii podaje w duńskim urzędzie skarbowym ( SKAT ) jako konto, na które SKAT ma przelać ewentualny podatek. NemKontem może być to konto duńskie lub konto polskie.

Z jakich ulg można skorzystać w rozliczeniu z duńskim urzędem skarbowym?

  • Osobista ulga podatkowa - przysługuje wszystkim osobom zatrudnionym i wynosi 46.500 dkk. Kwota ta obowiązuje tylko w przypadku przepracowania w Danii pełnego roku. Jeżeli okres świadczenia przez podatnika pracy jest krótszy, może skorzystać z możliwości przeliczenia dochodu na dochód całoroczny i w ten sposób uzyskać prawo do ulgi za cały rok.
  • Dojazd do pracy i z powrotem – podatnik ma prawo do ulgi podatkowej z tytułu kosztów dojazdu z miejsca stałego zamieszkania do miejsca pracy w Danii oraz dojazdów z miejsca zakwaterowania w Danii do miejsca pracy (gdy dystans wynosi powyżej 24 km w obie strony). Ulga ta przysługuje niezależnie od rodzaju środka transportu, z jakiego podatnik korzysta i niezależnie od tego, czy dojeżdża nim sam, czy razem z innymi osobami.
  • Ulgi na zakwaterowanie i wyżywienie - gdy pracuje się w Danii tymczasowo, to wydatki na wyżywienie i zakwaterowanie są traktowane jako koszty poniesione w związku ze świadczeniem pracy, pod warunkiem, że odległość pomiędzy miejscem pracy podatnika a miejscem stałego zamieszkania jest na tyle duża, że nie może nocować w domu. Noclegi – jeżeli podatnik zapewnia sobie zakwaterowanie we własnym zakresie. Przykładowo za 2020 rok może odliczyć 223 dkk za 1 nocleg za pierwsze 12 miesięcy. Jeżeli pracuje powyżej 12 miesięcy, może odliczyć faktycznie poniesione i udokumentowane koszty. Wyżywienie i napoje - za każdy dzień z noclegiem spędzony w Danii można odliczyć 521 dkk na dobę tytułem zwrotu kosztów wyżywienia. Ulga z tego tytułu przysługuje w wysokości maksymalnie 28.600 dkk rocznie.
  • Ulgi dedykowane niepełnosprawnym

Zwrot podatku z Danii bez żadnej prowizji

Coroczne rozliczenie podatku w Polsce potrafi być nie lada wyzwaniem dla podatników. Co w przypadku, gdy decydujesz się na wyjazd za granicę i pojawia się konieczność złożenia zeznania podatkowego na całkowicie nowych i często niezrozumiałych zasadach? Zdajemy sobie sprawę, że europejskie prawo podatkowe może być wyzwaniem dla osób, które zdecydowały się na emigrację zarobkową lub najzwyczajniej w świecie zdecydowały, że chciałyby rozpocząć życie od nowaw innym kraju.

Zwrot podatku z Danii krok po kroku

1. Dostarczenie do nas niezbędnych dokumentów.

Skontaktuj się z naszym biurem drogą mailową, telefoniczne lub poprzez aplikację Messenger, a dostarczymy Ci komplet dokumentów niezbędnych do rozliczenia się, wraz z krótką instrukcją.

2. Od sporządzenia deklaracji do otrzymania decyzji.

Po wypełnieniu przez Ciebie dokumentów nadesłanych przez nas, zajmiemy się całą resztą. Przystępujemy do sporządzenia zeznania podatkowego - osobiście wysyłamy je do odpowiedniego urzędu skarbowego w Danii. Jeżeli posiadamy kody do wykonania elektronicznej deklaracji, to wykonujemy ją on-line. Natomiast jeżeli nie posiadamy kodów lub deklaracja nie widnieje w systemie, wtedy wykonujemy ją w formie papierowej. Urząd wystawia automatycznie decyzję po wykonaniu deklaracji w sposób elektroniczny, natomiast w formie papierowej średni czas oczekiwania to 3 miesiące. Przesyła ją na adres podatnika drogą tradycyjną lub można ją pobrać on-line.

3. Zwrot podatku.

Po otrzymaniu decyzji podatkowej urząd przelewa zwrot na zarejestrowane wcześniej Nemkonto w wyznaczonym na decyzji terminie. Jeśli kwota zwrotu podatku jest niezgodna z wyliczoną, to istnieje możliwość odwołania się od decyzji.

To takie proste!

Wielu Polaków pracujących za granicą nie wie o możliwości zwrotu nadpłaconego podatku lub nie ubiega się o niego, nie mając czasu lub ochoty na bieganie po urzędach i wypełnianie formularzy. Korzystając z usług biura podatkowego, procedura zwrotu staje prosta i przyjemna!

Skorzystaj z naszych usług!

Gambit Tax © 2023 wszelkie prawa zastrzeżone