Zwrot podatku z Belgii

Szybkie i dokładne rozliczenie zwrotu podatku z Belgii? Dla nas to nic trudnego!

Prowadzimy profesjonalną analizę dokumentacji od pracodawcy z Belgii. Działamy w sposób rzetelny i profesjonalny, kierując się wieloletnim doświadczeniem w zakresie finansów. Wystarczy tylko dostarczyć nam odpowiednie dokumenty, a my zajmiemy się resztą.

O zwrot podatku może ubiegać się osoba która legalnie pracowała w Belgii i jej pracodawca odprowadzał zaliczki na podatek. O zwrot podatku za pracę w Belgii można ubiegać się za 3 ostatnie lata.

Rozliczenie z belgijskim urzędem jest obowiązkowe a jego termin widnieje na deklaracji. Rozliczamy wyłącznie osoby nie będące rezydentami, czyli takie, które nie posiadają stałego meldunku w Belgii. W rozliczeniu podatku z Belgii należy przedstawić i udokumentować wszystkie dochody z innych krajów. Należy również pamiętać o ujawnieniu dochodów współmałżonka.

Termin złożenia rozliczenia w urzędzie belgijskim widnieje na deklaracji podatkowej. Wykonujemy rozliczenia wyłącznie osób nie będących rezydentami, czyli tych, którzy nie posiadają stałego meldunku w Belgii. Rezydenci mający stałe zameldowanie w Belgii, otrzymują automatycznie deklarację do uzupełnienia i odesłania w formie papierowej w okresie od kwietnia do czerwca (Aangifte in de Personenbelasting). Natomiast osoby nie będące rezydentami rozliczają się z urzędem belgijskim jesienią.

Dokumenty potrzebne do rozliczenia się to:

  • belgijska karta podatkowa ( fiche/loonfiche ) wydawana za każdy rok podatkowy po 31 grudnia danego roku przez pracodawcę
  • kopia zaświadczenia o pobranych świadczeniach w Belgii – np.chorobowe
  • zaświadczenie o dochodach z polskiego urzędu skarbowego
  • kopia PIT 36/37 wraz z załącznikami ( np.ZG/O ) podatnika i współmałżonka
  • kopia decyzji podatkowej z Belgii z poprzednich lat

Czy w rozliczeniu z Belgią wykazujemy dochody z innych krajów?

W trakcie rozliczenia podatku z Belgii należy przedstawić i udokumentować wszystkie dochody z innych krajów, w których się pracowało, np. z Polski, z Niemiec itd. Dzięki temu urzędnicy mogą poprawnie przypisać podatnika do grupy podatkowej oraz określić prawo do ulg podatkowych. Dochody te również są weryfikowane pod względem unikania podwójnego opodatkowania. Dodatkowo należy pamiętać o ujawnieniu dochodów współmałżonka.

Z jakich ulg można skorzystać w rozliczeniu z belgijskim urzędem skarbowym?

Najbardziej popularną ulgą jest ulga na dzieci. Jeżeli przychody z Belgii stanowią 75% wszystkich dochodów podatnika ( z wszystkich krajów ), wówczas można starać się o ulgę na dzieci. Warunkiem koniecznym jest zameldowanie podatnika z dzieckiem. Można starać się również o ulgę na dzieci, które ukończyły 18 rok życia, i ciągle się uczą lub studiują. Należy przedłożyć w urzędzie belgijskim odpowiednie dokumenty na poświadczenie tego faktu.

Jeżeli podatnik jest w związku małżeńskim, to w świetle przepisów prawa belgijskiego powinien rozliczyć się razem ze współmałżonkiem i wykazać jego dochody w zeznaniu. Zazwyczaj jest to korzystne (zwłaszcza jeżeli współmałżonek nie posiada dochodów lub są bardzo niskie), ponieważ w belgijskim prawie podatkowym jest z tego tytułu wiele korzyści.

Istnieje możliwość odzyskania pełnego zwrotu podatku. Muszą być spełnione dwa kluczowe warunki:

  • Minimum 75% dochodów musi pochodzić z Belgii
  • Dochody podatnika nie mogą przekroczyć kwoty wolnej od podatku. Przykładowo, kwota wolna od podatku na rok 2020 wynosiła 9.310 brutto – oznacza to, że jeśli dochód podatnika nie przekroczył tej kwoty, to należy się cały, potrącony przez pracodawcę podatek. W przypadku przekroczenia kwoty wolnej od podatku istnieje możliwość skorzystania z ulg i odliczeń.

Zwrot podatku z Belgii bez żadnej prowizji

Ależ tak - w naszej firmie. To Twoje pieniądze, a my nie pobieramy za nie prowizji. Dla Ciebie oznacza to, że płacisz wyłącznie jednorazowo z góry ustaloną kwotę za to, byśmy podjęli odpowiednie działania. Cała suma zwrotu podatku wpływa bezpośrednio na Twoje konto.

Zwrot podatku z Belgii krok po kroku

1. Dostarczenie do nas niezbędnych dokumentów.

Skontaktuj się z naszym biurem drogą mailową, telefoniczne lub poprzez aplikację Messenger, a dostarczymy Ci komplet dokumentów niezbędnych do rozliczenia się, wraz z krótką instrukcją.

2. Od sporządzenia deklaracji do otrzymania decyzji.

Po wypełnieniu przez Ciebie dokumentów nadesłanych przez nas, zajmiemy się całą resztą. Przystępujemy do sporządzenia zeznania podatkowego - osobiście wysyłamy je do odpowiedniego urzędu skarbowego w Belgii. Okres oczekiwania na decyzję trwa ok. 6 miesięcy, jest to tylko termin umowny. Decyzja podatkowa przychodzi bezpośrednio do Klienta i widnieje na niej dokładna kwota zwrotu oraz informacje dotyczące konta bankowego. W niektórych przypadkach należy potwierdzić konto, dlatego niezbędne jest zachowanie ciągłości korespondencji pomiędzy nami a urzędem. W trakcie rozliczenia deklaracji przez Belgijski Urząd Skarbowy mogą przychodzić do Klienta pisma, których kopie prosimy w miarę możliwości jak najszybciej przesłać na e-maila lub pocztą tradycyjną, wtedy znacznie przyśpieszy to wydanie decyzji.

3. Zwrot podatku.

Po otrzymaniu decyzji podatkowej urząd przelewa zwrot na konto od 4 do 6 tygodni. Jeśli kwota zwrotu podatku jest niezgodna z wyliczoną, to istnieje możliwość odwołania się od decyzji w terminie jednego miesiąca od daty jej wystawienia.

To takie proste!

Wielu Polaków pracujących za granicą nie wie o możliwości zwrotu nadpłaconego podatku lub nie ubiega się o niego, nie mając czasu lub ochoty na bieganie po urzędach i wypełnianie formularzy. Korzystając z usług biura podatkowego, procedura zwrotu staje prosta i przyjemna!

Skorzystaj z naszych usług!

Gambit Tax © 2023 wszelkie prawa zastrzeżone